باريكان
 
    وجه تسميه  
دائره المعارف باریکان
    مشخصات عمومي وجغرافيا  
    نقاط هم نام  
    عكس ماهواره اي  
    مشاهير باريكان  
    وقايع نگاري  
    شجره نامه  
    اخبار باريكان  
    بازگشت به صفحه اصلي  

گزارش اولین همایش جوانان باریکان

در پی فراخوان تشکیل اولین همایش جوانان باریکان جلسه با اندکی تاخیر در ساعت 30/15 با قرائت زیبای کلام الله مجید توسط رضا باریکانی (حاج عطاءاله) آغاز گردید . سپس سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران نواخته شد . جلسه با شعر خوانی به مناسبت عید سعد غدیر توسط مجری توانا آقای امیر باریکانی ادامه یافت .

علی در عرش بالا بی نظیر است /علی بر عالم و آدم امیر است

به عشق نام مولایم نوشتم /چه عیدی بهتر از عید غدیر است؟

در بخش بعدی برنامه کلیپ تصویری بسیار زیبائی با تدوین میلاد باریکانی ودکلمه حاج اسماعیل پخش شد که فضای نوستالژیک و احساسی قابل ملاحظه ای ایجاد کرد .(کلیپ بر روی سایت قرار خ گرفت)
 سپس اقای باریکانی طی سخنانی ضمن ابراز امتنان از تشکیل همایش و تبریک سالروز اعلان وصایت و ولایت امیر المومنین علیه السلام به موضوع حب‏الوطن از دریچه اعتقادات اسلامی پرداخت و در ادامه به ویژگیهای باریکان اشاره نمود و خاک آنرا تبرک عشق خواند و ادامه داد که: در این خاک در این مزرعه پاک *بجز عشق بجز مهر دگر هیچ نکاریم

وی در ادامه با تبیین پیشینه باستانی باریکان از دوران پیش از میلاد بر تاریخ درخشان سده اخیر باریکان نیز تاکیدنمود و نتیجه گیری کرد که: این پیشینه تاریخی هر چند سندی فاخر است ،اما ایا مسئولیت ما را برای پاسداشت آن چند چندان نمی کند؟

آقای باریکانی در ادامه ضرورت قانونمند نمودن تشکل تصریح نمود و یکی از راههای آنرا تقدیم درخواست تشکیل سازمان مردم نهاد عنوان نمود در همین رابطه شمه ای از اهداف متصور و ساختار داخلی سازمان را تشریح نمود.

همایش با اجرای موسیقی پاپ توسط هنرمند جوان میثم ابراهیمی شور و حال جوانانه ای یافت .آقای ابراهیمی در دو نوبت ترانه هائی از جمله آهنگ « هم وطن هر جا که باشی..»که با مناسبت همایش نیز تناسب داشت را اجراء نمود که با استقبال حضار روبرو شد.

سپس اقای فرامرز باریکانی به صحنه فرا خوانده شد . ایشان نیز نکاتی بدیع و اخلاقی در ضرورت هم بستگی و تحمل یکدیگر بیان نمودند . وی همچنین یکی دیگر از شیوه های قانونی نمودن تشکل را ثبت شرکت توسعه خدمات روستائی بر شمرد و در خصصوص مزایای مترتب بویژه از منظر امتیازات اقتصادی برای روستا نکاتی را بیان نمودند.

برای مشاهده سایر عکسهای اولین مجمع ، به گالری -بخش«مراسم» مراجعه فرمائید.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال